Beleef de Nacht bij de Rijksuniversiteit Groningen

Tijdens de Nacht van de Nacht opent de RUG haar deuren. Bezoek het mobiel planetarium, volg een rondleiding door de Blaauw Sterrenwacht, luister naar inspirerende lezingen en ontdek de ruimte met creatieve knutselactiviteiten. Voor iedereen die nieuwsgierig is naar het heelal. Activiteiten en rondleidingen worden zowel in het Engels als het Nederlands aangeboden.

Klik hier om je aan te melden

Programma

Bekijk het hele programma in het onderstaande uitklapmenu.

  • Lezingen

    19:00-19:45 Ruimtequiz voor kinderen door Thuis Noordover en Tim Duker (NL)

    Wat zijn al die sterren ’s avonds en hoe ver weg staan ze? Wat zijn de sterrenbeelden? Waarom zijn sterren zo bijzonder en kun je ze ook zelf gaan bekijken? Wil jij de antwoorden hierop weten? Kom dan naar deze kinderlezing door sterrenkundige Jeffrey Bout! Er wordt veel verteld en natuurlijk is er ruimte om je eigen vragen te stellen. Geschikt voor kinderen tussen 6 en 12 jaar oud.

    20:00-20:45 Lezing ‘Wij en de Maan’ door prof. dr. Peter Barthel (NL)

    Meer dan we ons bewust zijn is de maan van invloed op het dagelijkse leven, al eeuwen lang. Daarnaast hebben we gedurende de afgelopen decennia een heel goed beeld gekregen van de maan, en van haar relatie tot onze planeet aarde. De laatste mens was in 1972 op de maan, maar over een paar jaar gaan we er weer naar toe. De voordracht van prof. Barthel, die enkele weken geleden samen met collega prof. Van Berkel een Gids voor de Maan publiceerde, zal deze aspecten op een voor jong en oud begrijpelijk niveau behandelen, uiteraard met fraaie illustraties.

    21:00-21:45

    Lezing is nog een verrassing!

    Aanmelden verplicht

  • Filmvertoningen

    Filmvertoning The Dark Side of Bright Nights

    In deze indrukwekkende documentaire volgen we wetenschappers en experts die wereldwijd onderzoek doen naar lichtvervuiling. Van insecten in Duitsland tot trekvogels boven de Waddenzee en de dieren op de Veluwe: allemaal laten ze zien hoe het verdwijnen van de duisternis ecosystemen ontwricht.

    Met adembenemende beelden en diepgaande verhalen neemt The Dark Side of Bright Nights ons mee op een reis door de nacht – en toont hoe belangrijk het is om de natuurlijke duisternis te herstellen, voor de natuur én voor de mens.

    De film wordt twee keer vertoond en heeft Nederlandse ondertiteling.

    • 19:30-20:30
    • 21:00-22:00

    Aanmelden is niet nodig

  • Nachtnatuurspeelhoek

    Met onder andere nachtvlinderspellen en nachtvogelgeluiden

    Gedurende de hele avond

    Aanmelden is niet nodig

  • Planetariumshows

    • 18:45-19:15 (NL)
    • 19:30-20:00 (NL)
    • 20:15-20:45 (NL)
    • 21:15-20:45 (NL)
    • 22:00-22:30 (EN)

    Aanmelden verplicht

  • Rondleidingen Sterrenwacht

    • 19:00-19:55 (NL)
    • 19:30-20:25 (NL)
    • 20:00-20:55 (EN)
    • 20:30-21:25 (NL)
    • 21:00-21:55 (NL)
    • 21:30-22:25 (EN)
    • 22:00-22:55 (NL)

    Aanmelden verplicht

 

Klik hier om je aan te melden

Organisatie informatie

Naam
ScienceLinx - Kapteyn Astronomisch Instituut - Sirius A

Activiteit informatie

Straat Postcode Plaats Tijd Aanmelden via Kosten Type Geschikt voor kinderen
Nijenborgh 9, 9747 AG Groningen, Netherlands9 9747 AG Groningen 18:30 - 23:00 uur https://www.eventbrite.nl/e/tickets-nacht-van-de-nacht-zaterdag-25-oktober-2025-night-of-the-nights-1768393475489?aff=oddtdtcreator Gratis overig Ja